Bağlantıları atla
Motive Olmak için 7 Yöntem!

Motive Olmak için 7 Yöntem!

Motivasyon, insanların yaşamında ve özellikle de iş ya da okul hayatında başarılı olması için gerekli olan bir unsurdur. Günümüzde pek çok insan çalışma esnasında motivasyonu artırmak için pek çok farklı yöntem kullanırken, çoğu zaman bu yöntemler başarılı olabilmektedir. Örneğin; kişinin kendi amacını bulması, geçmişini ve geleceğini gözünde canlandırması, kendisi için ulaşabileceği bir hedef belirlemesi, aktif olması, pes etmemesi, sorumluluk sahibi olan arkadaşlar edinmesi, başarı hikayeleri okuması ve hatta spor ya da meditasyon yapması, motivasyonu artırmak için birer yöntem olarak gösterilebilmektedir.

Motive Olmak için 7 Yöntem!

  • Hayattaki Amacınızı Bulun

Motivasyon, insanların pek çok işi başarabilmesinin en iyi yolu olarak gösterilmektedir. Motive olmanın en iyi yollarından biri ise hayatta bir amacın olmasıdır. İnsanın kendisi için bir amacının olması, devam edebilmesi için güç kazandırmakta ve psikolojisini yüksek tutmasını sağlamaktadır.

İletişim bilgilerinizi bırakın, psikolog randevusu oluşturmak için sizi arayalım

  • Sorumluluk Sahibi Arkadaşlar Edinin

Motive olmak için bir diğer yöntem ise edinilen arkadaşların sorumluluk sahibi olmasına özen göstermektir. Örneğin; iş yerindeki bir arkadaşınızla 100 müşteri hedefi belirleyerek rekabet içerisine girebilir bu sayede çalışma isteğinizi de artırabilirsiniz.

  • Ulaşabileceğiniz Hedefler Belirleyin

İnsanların küçük lokmalık hedefler belirlemesi ve bu hedeflere ulaşması motive olmanın en iyi yollarından biridir. Bu sayede yavaş yavaş hedefi artırarak daha çok başarı elde edebilmek mümkündür.

  • Spor ya da Meditasyon Yapın

Motive olmak için en iyi yollardan bir diğeri de spor ya da meditasyon yapmaktır. İnsanlar spor ve meditasyon ile zihnini boşaltarak kendisini psikolojik olarak rahatlatmakta ve daha iyi motive olmaktadır.

  • Başarı Hikayeleri Okuyun

Başarı hikayeleri insanı en çok motive eden faktörlerden biridir. Özellikle de hayatta çok büyük işlerin üstesinden gelen insanların hikayeleri, motivasyonunuzu artırma konusunda büyük fayda sağlayacaktır.

İletişim bilgilerinizi bırakın, psikolog randevusu oluşturmak için sizi arayalım

  • Geleceği Gözünüzde Canlandırın

Geçmişinizi e geleceğinizi gözünüzde canlandırarak nerede olmak istediğiniz ve hedefinizi netleştirebilirsiniz. Bu sayede geleceğe odaklanarak hedefinize daha kısa sürede ulaşabilirsiniz.

  • Psikologdan Destek Alın

Motivasyon konusunda yetersiz kaldığınız yerlerde mutlaka bir psikologdan destek almalısınız. Hemen hemen her psikolog danışanlarını dahil ettiği terapi ile rahatlamalarını sağlamakta ve belirledikleri hedeflere nasıl ulaşabileceklerini öğreterek motive edebilmektedir.


Bir önceki yazımız olan İnternet Bağımlılığını Önlemek için Neler Yapılabilir? başlıklı yazımıza göz atabilirsiniz.

Yorum bırakın

This website uses cookies to improve your web experience.
Konuşmayı Başlat
Randevunu WhatsApp'tan Oluştur
Merhaba,
Merak ettiklerinizi sormak ve online terapi randevusu oluşturmak için WhatsApp'tan konuşma başlatın.