Cinsel Terapi

Cinsel Terapi

Günümüzde pek çok insan ilişkisinde ya da evliliğinde çeşitli sorunlarla karşı karşıya kalabilmektedir. Bunlardan biri de cinsel sorunlardır. Bu gibi problemlerle karşılaşan insanlar sorunlarını çözüme kavuşturabilmek adına genellikle uzman bir psikolog ya da cinsel terapistten destek almaktadır. Cinsel terapist ise bu gibi durumlarda danışanlarına terapi uygulayarak sorunun kısa süre içerisinde çözüme kavuşturulmasını sağlayabilmektedir.

Türkiye’de hemen hemen her ilde sunulan bu tedavi yöntemi ile kısa sürede sorunun üstesinden gelebilmek mümkün olurken, başkentte yaşayan insanların cinsel terapi Ankara doktorlarına müracaat etmesi gerekmektedir.

Cinsel Terapi Nedir?

Cinsel terapi, kişinin cinsellikle alakalı yaşamış olduğu problemleri çözüme kavuşturabilmek adına geliştirilen bir tedavi yöntemidir. Genellikle ilişki yaşayan ya da evli çiftler için cinsel terapi uygulanırken, bu yöntemde öncelikle sorunların kaynağı belirlenmekte ve buna göre bir tedavi planı uygulanmaktadır.

Cinsel çift terapisi genellikle hastanelerde ya da muayenehane gibi ortamlarda yapılmaktadır. Bu tedavi yönteminde hastalardan fiziksel temaslarda bulunmaları istenmezken, genellikle konuşma terapisi uygulanmaktadır. Bu aşama psikologların asıl amacı, bireyleri cinsellik konusunda eğitmek olacaktır.

Hangi Durumlarda Gerekli?

Cinsel terapi pek çok farklı sorun karşısında ihtiyaç haline gelebilmektedir. Örneğin; cinsel isteksizlik, vajinismus, ereksiyon sorunları, istek farklılıkları, ağrılı cinsel ilişki, kadında uyarılma bozukluğu ya da erken boşalma gibi cinsel işlev bozukluklarına sahip olan bireylerin veya çiftlerin mutlaka tüm Türkiye ya da özel olarak Ankara cinsel terapi uzmanlarına başvurarak tedavi görmesi gerekmektedir.

Cinsel Terapi Alınmadığında Ne Olur?

Cinsel işlev bozuklukları ile karşı karşıya olan bireyler tedavi almadığında daha farklı sorunlar ortaya çıkabilmektedir. Örneğin; psikoloji bozukluğu, cinsel hayatın tamamen bitmesi, evliliklerin ya da ilişkilerin olumsuz yönde etkilenmesi, cinsel terapi alınmadığında ortaya çıkabilecek sorunlar arasında yer almaktadır.

İnsanların büyük çoğunluğu cinsel terapiyi ya maddi durum yetersizliğinden, ya gereksiz görüldüğünden ya da utandığında almamaktadır. Ancak bu durum bir hastalık olarak görüldüğünde yalnızca bir tedavi süreci olarak kabul edilebilmekte ve işler daha kolay bir hale gelebilmektedir. Üstelik cinsel terapi fiyatları sanıldığı kadar da pahalı değildir.

Neden Psikologdan Yardım Alınmalı?

Cinsel işlev bozuklukları yaşayan kişilerin kesinlikle bir psikolog ya da terapistten destek alması tavsiye edilmektedir. Bunun nedeni ise daha mutlu bir yaşam, sağlıklı ve huzurlu evlilik ya da ilişkilere sahip olunmasıdır. Cinsel sorunlarla karşı karşıya olan kişiler rahatlama yaşayamadığından gerek günlük yaşamında, gerekse iş hayatında aşırı agresif olabilmekte ve hayatı olumsuz yönde etkilenebilmektedir. Üstelik çocuk sahibi olmak da bu problemlerle zorlaşabilmektedir. Bu nedenle hastaların cinsel terapi randevu alarak tedavi olması gerekmektedir.

İlk randevunu oluştur!

Hemen ilk randevunu oluşturmak için bize yazın.