Bağlantıları atla

İsviçre Online Türk Psikolog

Yurt dışında pek çok farklı yerde Türk vatandaşları bulunmaktadır. İsviçre de Türk vatandaşlarının ikamet ettiği ülkelerden biridir. Kişiler zaman zaman ihtiyaçları doğrultusunda kendi milletlerinden bir kişiden hizmet almak istemektedirler. Psikolojik yardım almak isteyen bireylerin en çok zorlandıkları konu Türk psikolog arayışıdır. Çünkü psikolojik veya ruhsal problemler yaşayan insanlar, iletişim kurabilmek için bir de dil engeline takılmak istememektedir. Bu anlamda alanında uzman Türk psikologlara ulaşmak mümkündür. Böylelikle psikolojik destek almak isteyen bireyler, doğru ve etkili bir iletişim kurarak, problemlerinin çözümüne yönelik adımlar atabilmektedirler.

İsviçre’de yaşayan Türk vatandaşlarına psikoloi alanında hizmet veren Uzm. Klinik Psikolog Yasin İlker, kişilerin yurt dışına uyum süreçlerinde ortaya çıkan veya bireysel hayatlarında yaşadıkları ruhsal ve psikolojik sorunlara yönelik terapiler uygulamaktadır.

İsviçre’ye Hizmet Veren Online Türk Psikologlar 

İsviçre veya diğer yurt dışı ülkelerinde, online hizmet veren psikologlar mevcuttur. Kişiler bu sayede, yurt dışında yaşıyor olasalar bile Türk psikologlar ile görüşebilmektedirler. Yurt dışına hizmet veren Türk psikolog sayısının oldukça az olduğu bilinmektedir. Uzm. Klinik Psikolog Yasin İlker, pek çok farklı alanda ve konuda online terapi hizmetleri vermektedir. Bireylerin yaşadıkları çeşitli problemlerin değerlendirilmesi ile birlikte, Uzm. Klinik Psikolog Yasin İlker doğru teknikler ve yöntemler kullanarak danışanları için en faydalı adımları izlemektedir. Online terapilerin, yüzyüze gerçekleştirilen terapilerden hiçbir farkı yoktur. Uygun görülen terapi yöntemi, birebir uygulanan terapi yöntemi gibi gerçekleştirilmektedir.

İletişim bilgilerinizi bırakın, psikolog randevusu oluşturmak için sizi arayalım

Uzman Türk Psikologdan Online Terapi

İçinde bulunduğumuz pandemi dolayısı ile her görüşmenin online olarak gerçekleştirilmesi oldukça önem kazanmıştır. Dolayısı ile psikologlar da görüşmelerinin çoğunu online ortamda gerçekleştirmektedir. Uzm. Klinik Psikolog Yasin İlker, İsviçre ve diğer yurt dışı hizmetlerini online ortamda, birebir gerçekleştirdiği terapilerden hiçbir fark olmadan gerçekleştirmektedir. Online hizmetler kapsamında Uzm. Klinik Psikolog Yasin İlker tarafından verilen hizmetler şu şekilde sıralanabilir;

  • Yetişkin Terapisi: Bu terapi yöntemi kapsamında, kişilerin psikolojik ve ruhsal problemlerine yönelik iyileştirme yöntemleri kullanılmaktadır. Bireyler, hayatın gidişatında maruz kaldıkları veya karşı karşıya kaldıkları durumlar neticesinde çözümleyemedikleri problem yaşayabilmektedirler. Bu gibi durumlarda psikolog yardımı almak faydalı olmaktadır. Yetişkin terapisi dahilinde, kaygı bozukluğu, takıntı, panik atak, öfke kontrolu ve daha birçok konuda hizmet verilmektedir.
  • Evlilik Terapisi: Bireylerin evliliklerindeki problemler veya çocuklu bireylerin aile içinde yaşadıkları problemler bazen başa çıkılamaz hale gelebilmektedir. Bu aşamada psikolog yardımı almak en doğru adım olacaktır. Evlilik terapisi kapsamında bireylerin birbirleri ile olan iletişimleri ve sorunlarının iyileştirilmesine yönelik uygulamalar yapılmaktadır.
  • Çift Terapisi: Bu terapi yöntemi de aynı evlilik terapisinde olduğu gibi çiftlerin problemleri ve birbirleri ile olan iletişimlerini ele almaktadır.
  • Ergen Terapisi: Çocukluktan yetişkinliğe geçiş dönemi olan ergenlik, bireylerin bazı adaptasyon sorunu yaşamasına sebep olabilmektedir. Bu aşamada uygulanan ergen terapisi ile mevcut problemlerin iyileştirilmesi amaçlanmaktadır.
  • Cinsel Terapi: Bu terapi kapsamında, çiftlerin birbirleri ile olan iletişimleri ve cinsel yaşamlarındaki problemleri ele alınmaktadır. Değerlendirme sonucunda kişilerin bu durumlarının iyileştirilmesine yönelik adımlar izlenmektedir.
This website uses cookies to improve your web experience.
Konuşmayı Başlat
Randevunu WhatsApp'tan Oluştur
Merhaba,
Merak ettiklerinizi sormak ve online terapi randevusu oluşturmak için WhatsApp'tan konuşma başlatın.