Eğitim Danışmanlığı

Eğitim Danışmanlığıi

Genellikle öğrencilere ve ebeveynlerin verilen bir danışmanlık hizmeti olarak karşımıza çıkan Eğitim Danışmanlığı, günümüzün popüler meslek kollarından biri olarak karşımıza çıkmaktadır. Eğitim Danışmanı olarak çalışanlar genellikle öğrencileri yeteneklerine ve başarısına göre ilgili eğitim alanlarına yönlendirmektedir. Türkiye’nin en önemli eğitim problemi öğrencilerin sistem içerisinde kaybolması ve yeteneklerinin yok olmasıdır. Okulda görmüş oldukları eğitimlerin ardından yol ayrımına gelindiğinde çocukların yetkinliklerine ve başarılarına göre yönlendirilmesi ve ailelerin de bu konuda bilinçlendirilmesi bir Eğitim Danışmanlığıdır.

Eğitim Danışmanlığı Nedir?

Eğitim danışmanlığı, lise ve üniversite gibi dönemlerde hem çocuklara hem de ebeveynlerine eğitim planlaması konusunda yardımcı olunan ve çocuğun yetkinliklerine göre bir bölüme yönlendirilmesi sağlanan bir hizmet türüdür. Eğitim Danışmanı olarak çalışanlar aynı zamanda telefonla ya da yüz yüze görüşmeler yaparak eğitim kurumlarına öğrenci de kazandırmaktadır. Bir nevi Kişisel Gelişim Danışmanlığı olarak da ifade edilebilen bu hizmet, çocukların daha sağlıklı, mutlu ve başarılı bir eğitim hayatı ile yaşamına sahip olmasını sağlamaktadır.

Belli bir ücret karşılığında verilen bu hizmet çoğu zaman çocukları ve ailelerini caydırsa da, Eğitim Danışmanlığı Ücretleri sanıldığı kadar pahalı değildir. Her ailenin bütçesine hitap edebilecek bir danışmanlık hizmeti bulabilmek de mümkündür.

Kimler Eğitim Danışmanlığı Verebilir?

Eğitim danışmanları pek çok farklı meslek grubundan insan olabilmektedir. Örneğin; yıllarca öğretmenlik yapmış kimseler, insan psikolojisi üzerine uzmanlık edinenler, hali hazırda mesleğine devam eden öğretmenler, psikolog, rehber öğretmen ve eğitim alanında görev almış insanlar Eğitim Danışmanlığı sunabilmekte ve danışman olarak görev yapabilmektedir.

Eğitim Danışmanlığı Neden Gerekli?

Eğitim Danışmanlığı, hemen her aile ve öğrenci için gerekli bir hizmettir. Bunun nedeni ise çocuğun sahip olduğu yeteneklerinin harcanmaması, eğitim hayatında kaybolmasının önüne geçilmesi ve mutlu olacağı, severek yapacağı meslek gruplarına yönlendirilmesidir. Genellikle lise ve üniversiteye başlayacak olan çocukları doğru şekilde yönlendirebilmek adına gerekli olan bu danışmanlık hizmeti sayesinde, çocuklar hayatı boyunca mutlu olduğu ve olacağı işi yapacak, yetenekli olduğu alanlarda daima başarılı olacaktır.

Bu gibi bir hizmeti Ankara Eğitim Danışmanlığı aracılığı ile alabilmek mümkündür. Türkiye’nin her ilinde de hizmet veren pek çok eğitim danışmanı bulunurken, bunlar genellikle çocuk ve aile ile düzenlemiş olduğu terapiler sayesinde çocuğu analiz ederek yönlendirmelerde bulunmaktadır.

İlk randevunu oluştur!

Hemen ilk randevunu oluşturmak için bize yazın.