Bağlantıları atla
liskilerde erkeklerin yaptigi hatalar

İlişkilerde Erkeklerin Yaptığı Hatalar!

Günümüzde pek çok insan ömür boyu devam edecek kusuruz bir ilişki arayışına girebilmektedir. Ama ne yazık ki en az kadınlar kadar erkekler de ilişkilerde çeşitli hatalar yapabilmektedir. İlişkilerde erkeklerin yaptığı hatalar ise örneklendirilebilmektedir.

İlişkilerde Erkeklerin Yaptığı Hatalar!

İlişkilerde Erkeklerin Yaptığı Hatalar!
İlişkilerde Erkeklerin Yaptığı Hatalar!
  • Maddiyata ve Dış Görünüşe Önem Vermek

Erkekler tarafından ilişkide yapılan hatalar konusunda maddiyat ve dış görünüşe önem vermek öncelikli hatalardan biridir. Pek çok erkek paraya ve karşısındaki kişinin dış görünüşüne daha çok önem vermektedir. Çekici kadınlar ve dolu bir cüzdan erkek psikolojisi açısından önem teşkil ederken, bu durum en sık yapılan hatalar arasında yer almaktadır.

İletişim bilgilerinizi bırakın, psikolog randevusu oluşturmak için sizi arayalım

  • Tüm İnisiyatifi Kadına Bırakmak

İlişkilerde erkeklerin yaptığı hatalardan bir diğeri ise bütün inisiyatifi kadına bırakmaktır. Kadının her istediğini yaparak ve ilişkideki söz hakkını olduğu gibi kadına bırakarak kendini sevdirmeye çalışan erkekler için bu yöntem kesinlikle doğru kabul edilmemektedir.

  • Ne İstediğini Bilmemek

İlişkilerde erkeklerin yaptığı sorunlar konusunda en önemlilerinden bir diğeri de ne istediğini bilmemektir. Günümüzde pek çok erkeğin yaptığı bu hata, ilişkiyi çıkmaza sürükleyebilmekte ve olumsuz yönde etkilemektedir.

  • Özür Dilemeyi Bilmemek

Kadınlar naif varlıklar olduğundan karşısındaki kişiden kibar ve centilmence davranışlar beklemektedir. Örneğin; hata kırıldığında kendisinden özrü dilenmesi tüm sorunları çözüme kavuşturabilirken, erkeklerin özür dilemeyi bilmemesi ilişkide yapıla hatalar konusunda önemli bir yer teşkil etmektedir. Üstelik psikoloji olarak ilişkiyi yıpratabilmektedir.

  • Gereken Saygıyı Göstermemek

Gereken Saygıyı Göstermemek
Gereken Saygıyı Göstermemek

Erkeklerin en sık yaptığı bir başka hata ise karşısındaki kişiye gereken saygıyı göstermemektir. Genellikle bu tür ilişkilerde kaçınılmaz son ayrılıktır.

İletişim bilgilerinizi bırakın, psikolog randevusu oluşturmak için sizi arayalım

  • Hatalarını Kabul Etmemek

Hatalarını kabul edip özür dilemek her insan için erdemli bir davranış olarak değerlendirilebilmektedir. Ancak erkeklerin büyük çoğunluğu hatalarını kabul etmemekte ve dolayısıyla ilişkisine ciddi zararlar verebilmektedir.

  • Sorumluluk Almaktan Kaçınmak

İlişkide sorumluluk almaktan kaçınmak günümüzde pek çok erkekte görülen hatalardan biridir. Uzun soluklu ilişkilere ve evliliğe psikoloji olarak hazır olmayan pek çok erkek bu hata ile karşı karşıya kalmaktadır.

Daha sağlıklı ve mutlu bir ilişki için erkeklerin bir uzmandan destek alması önerilmektedir. Uzmanlar erkekler için ilişkide yapılan hatalar konusunda yol gösterici olabilmekte ve bu hataların önüne geçilmesine yardımcı olabilmektedir. Psikolog ve terapistler tarafından sunulan bu destekler sayesinde evliliğe ya da uzun soluklu bir ilişkiye de hazırlanabilen erkekler, terapi yöntemleri sayesinde daha sağlıklı bir iletişim kurabilmeyi de öğrenebilmektedir.


Bir önceki yazımız olan Erkekler Neden Aldatır? başlıklı yazımıza göz atabilirsiniz.

İletişim bilgilerinizi bırakın, psikolog randevusu oluşturmak için sizi arayalım

Yorum bırakın

This website uses cookies to improve your web experience.
Konuşmayı Başlat
Randevunu WhatsApp'tan Oluştur
Merhaba,
Merak ettiklerinizi sormak ve online terapi randevusu oluşturmak için WhatsApp'tan konuşma başlatın.