Bağlantıları atla
Ayrilik acini atlatmak icin 8 oneri

Ayrılık Acısını Atlatmak için 8 Öneri!

Her yeni başlangıç ve yenilik insanların hayatında farklı bir sevinç ve heyecana neden olurken, sona yaklaşan her bir durum, kaybedilen insan ya da nesneler, biten ilişkiler ve bu gibi durumlar ise burukluğa ve mutsuzluğa neden olmaktadır. Özellikle de ayrılıklar, hemen hemen her insanı psikoloji olarak etkileyen en önemli süreçlerden biri olarak ifade edilmektedir. Kimi ayrılıklar tarafların isteği üzerine gerçekleşirken, kimi ayrılıklar ise ölüm halinde ortaya çıkabilmektedir. Fakat her ne sebeple olursa olsun ayrılık acısı yaşanabiliyor.

Ayrılık Acısını Atlatmak için 8 Öneri!

Ayrılık Acısını Atlatmak için 8 Öneri!
Ayrılık Acısını Atlatmak için 8 Öneri!

Ayrılık acısı ya da ayrılma psikolojisi insanların ayrılık halinde yaşadıkları psikolojik bir acı olarak ifade edilebilmektedir. Genellikle depresyon, anksiyete, uyku sorunları ve yaşam doyumundaki düşük olarak görülebilen bu durum, pek çok insanın hayatını alt üst edebilmektedir. Bu nedenle de hemen hemen herkes ayrılık acısını atlatmak için yol ve yöntem arayışına girebilmektedir.

İletişim bilgilerinizi bırakın, psikolog randevusu oluşturmak için sizi arayalım

  • Ayrılığı Kabul Etmek

Ayrılık acını atlatmak için yapılabilecek en iyi şey ayrılığı kabul etmektedir. Bu sayede ayrılma psikolojisini aşmak daha kolay olacaktır.

  • Zamana Bırakmak

Her şeyin ilacı zaman olduğu gibi ayrılık acını atlatmanın en iyi yolu da zamana bırakmaktır.

  • Hatalarla Yüzleşmek

Ayrılığın ardından uzun zaman boyunca acı çekmemek için hatalarla yüzleşmek ve onları kabul etmek de etkili bir yöntem olarak kabul edilmektedir.

  • Bir Süre Yalnız Kalmak

Bir Süre Yalnız Kalmak
Bir Süre Yalnız Kalmak

Belli bir süre yalnız kalmak, ayrılık acısını unutmanın yolları arasında yer almaktadır. İnsanın dinlenmesi, kendi ile baş başa kalması, kafasını dinlemesi ve gönül dünyasının farkına varması iyi gelecektir.

İletişim bilgilerinizi bırakın, psikolog randevusu oluşturmak için sizi arayalım

  • Duyguları Yazarak İfade Etmek

Ayrılık sürecinde her insan söylemek isteyip söyleyemediklerini içinde biriktirmekte ve bu durum daha büyük acılara neden olabilmektedir. Dolayısıyla ayrılık acısını önlemek için en iyi yöntem duyguları yazarak ifade etmektir.

  • Hareket Etmek

Hareket etmek, spor ve egzersiz yapmak her hususta olduğu gibi ayrılık acısını aşmak için de oldukça etkili bir yoldur.

  • Çeşitli Aktivitelere Katılmak

Eski dostlarla bir araya gelmek, tatile çıkmak, sinemaya ya da konsere gitmek insanın kafasını dağıtması, içini boşaltmasını sağlayan en etkili yöntemlerdendir.

  • Bir Psikologdan Destek Almak

Aşk acısı ile başa çıkamayan insanların yapabileceği en garantili şeylerden biri de bir psikolog ya da terapistten yardım almaktır. Bu sayede uzmanlar tarafından uygulanan terapi yöntemleri ile pek çok farklı sorunun üstesinden gelebilmek de mümkündür.

İletişim bilgilerinizi bırakın, psikolog randevusu oluşturmak için sizi arayalım


Bir önceki yazımız olan Anoreksiya Nedir? Tedavi Edilmezse Ne Olur? başlıklı yazımıza göz atabilirsiniz.

Yorum bırakın

This website uses cookies to improve your web experience.
Konuşmayı Başlat
Randevunu WhatsApp'tan Oluştur
Merhaba,
Merak ettiklerinizi sormak ve online terapi randevusu oluşturmak için WhatsApp'tan konuşma başlatın.