Bağlantıları atla
irketinizin psikologa ihtiyaci var mi

Şirketinizin Psikoloğa İhtiyacı Var mı?

Günümüz ekonomik çağında hemen hemen her şirketin düşünmesi gereken konulardan biri de şirket psikoloğudur. Şirket psikoloğu, genellikle çalışanlar adına çalışmalar yürüten ve onların stratejilerini desteleyen dış kaynaklı bir danışman ya da psikolog olarak karşımıza çıkmaktadır. Şirketinizin psikoloğa ihtiyacı olup olmadığını anlayabilmek adına hedefteki performans ile mevcut performans arasındaki farkın büyüklüğü ölçülmelidir. Bir şirketin performansı üzerinde etkili olan pek çok farklı faktör bulunurken, tüm bu faktörlerin irdelenmesi, şirket çalışanlarının daha sağlıklı ve başarılı bir performans sergileyebilmesi açısından şirket psikoloğuna ihtiyaç duyulabilmektedir.

Şirketinizin Psikoloğa İhtiyacı Var mı?

Şirketinizin Psikoloğa İhtiyacı Var mı?
Şirketinizin Psikoloğa İhtiyacı Var mı?

Çalışanlarının performansı artırılmak ve daha verimli bir hale getirilmek istenen, daha sağlıklı bir büyüme sürecine dahil olmak istenen şirketinizin psikoloğa ihtiyacı var olması önemlidir. Bir şirketin sürdürülebilir büyümesi için çalışanlarının önemi oldukça büyük olurken, bu süreçte şirket çalışanlarına gerekli özene gösterdiği kadar, çalışanlar da şirketin büyümesini sağlayabilmektedir. Bir şirkette psikoloji temelli eğitim alan bir personel bulunmadığında da ise mutlaka bir psikolog gerekmektedir.

İletişim bilgilerinizi bırakın, psikolog randevusu oluşturmak için sizi arayalım

Şirket Psikoloğu Olmasının Avantajları

Şirket Psikoloğu Olmasının Avantajları
Şirket Psikoloğu Olmasının Avantajları
  • Şirket Psikoloğu Verimliliği Artırır

Bir şirkette alınan psikolog destek hem çalışanlar hem de şirket açısından büyük bir avantajdır. Yapılan araştırmalara göre şirket psikologları çalışanların verimliliğini yüzde 80 oranında artırabilmektedir. Örneğin; özel hayatında problemler yaşayan ya da kişisel kaygıları ve bozuk psikolojisi nedeniyle performansı düşen çalışanlar için yardımcı olmaktadır.

  • İşe Olan Dikkatinizi Artırır

Şirket psikoloğunun sağladığı faydalardan bir diğeri de çalışanların iş konusundaki dikkatini artırmaktır. Performansın iyileştirilebilmesi konusunda çeşitli çalışmalar yapan psikolog, bu alanda çalışanlara profesyonel bir destek sağlayabilmektedir.

  • Sorunları Azaltır

Çalışanların gerek kişisel sorunları ve psikoloji problemlerini gerekse şirket ve çalışma koşullarına yönelik sorunları minimuma indiren şirket psikoloğu, bu sayede çalışanlar için daha sağlıklı ve mutlu bir çalışma ortamı hazırlayabilmektedir.

  • Sizi İş Stresinden Uzaklaştırır!

Şirket psikoloğu çalışanları iş stresinden uzaklaştırma konusunda da oldukça önemli bir avantaj sağlayabilmektedir. Gerektiğinde çalışanlara terapi uygulayan psikolog, bu sayede çalışanlara stresle nasıl başa çıkabileceğini de öğretmekte ve uzun vadede önemli bir fayda sağlayabilmektedir.

İletişim bilgilerinizi bırakın, psikolog randevusu oluşturmak için sizi arayalım


Bir önceki yazımız olan Şizoid Kişilik Bozukluğu Olan Kişilere Nasıl Davranılmalı? başlıklı yazımıza göz atabilirsiniz.

Yorum bırakın

This website uses cookies to improve your web experience.
Konuşmayı Başlat
Randevunu WhatsApp'tan Oluştur
Merhaba,
Merak ettiklerinizi sormak ve online terapi randevusu oluşturmak için WhatsApp'tan konuşma başlatın.