Bağlantıları atla
Mutlu ve Uzun İlişkinin 6 Sırrı

Mutlu ve Uzun İlişkinin 6 Sırrı!

Mutlu ve uzun ilişki yaşamak günümüzde neredeyse imkansız bir hale geldi. Çiftler arasında yaşanan pek çok problem evlilik sonrasında erken boşanmaya, bir anda terk edilme durumunun ortaya çıkmasına ve çeşitli kavgalara sebep olabiliyor. Peki bu durumda çiftlerin mutlu ilişkinin formülü için ne yapması gerekiyor?

Mutlu ve Uzun İlişkinin 6 Sırrı!

Mutlu ve Uzun İlişkinin 6 Sırrı!
Mutlu ve Uzun İlişkinin 6 Sırrı!

Mutlu ve uzun ilişkinin formülü elbette var. Pek çok ilişki uzmanı tarafından açıklanan bu formül 6 temel ilkeye dayanıyor. İşte mutlu ilişkinin formülünde bulunan 6 temel ilke!

İletişim bilgilerinizi bırakın, psikolog randevusu oluşturmak için sizi arayalım

  • Dürüstlük

Uzun ilişkinin sırrı dürüstlükten geçiyor. Yalanlarla dolu olan bir ilişkiye başlamak ya da böyle bir ilişki yaşamak bir süre sonra gerçek yüzünüzün ortaya çıkmasına neden olacaktır. Yalan söylemek ilişkiye huzursuzluk ve mutsuzluk getirir. Ne olursa olsun dürüst olmayı tercih etmelisiniz.

  • Sevgi

Sevgi
Sevgi

İnsanın sevmediği bir insanla birlikte olması oldukça zordur. Aile ya da çevre baskısı nedeniyle sevgili olan, nişanlanan ya da evlenen insanlar ne yazık ki günümüzde mevcuttur. Psikoloji yönünden de ağır hasarlar veren sevgi, mutlu ilişkide olmazsa olmaz denilen temellerden biridir. Eğer sevildiğinizi hissetmiyorsanız, o kalbi bırakmanız gerektiğini gösterir.

  • Saygı

Uzun ilişkinin yolları içerisinde ilk üçte yer alan saygı, ikili ilişkilerde oldukça önemlidir. Çiftlerin birbirine karşı ses yükseltmesi bile saygısızlıktır. Küfür etmek, anlayışsız davranmak, sevdiği ve beğendiği şeylere karşı ezici tavırlarda bulunmak, ilgi alanlarına, sosyal yaşamına, giyimine, zevklerine ya da isteklerine saygı duymamak uzun ilişki yaşamanıza engel olur. Bu saygısızlığı gösteren kişilerin bir psikolog tarafından tedavi edilmesi de gerekir. Çünkü ilerleyen zamanlarda özgüven eksikliğine ve narsistik kişilik bozukluğuna yol açabilmektedir.

  • Sabır

Mutlu ilişkinin kuralları içerisinde yer alan sabır, ikili ilişkilerde daha çok “anlayış” gösterilmesini kapsamaktadır. Çiftler birbirlerini tanıyana ve birbirlerine alışana kadar hata yapabilir. Bu durumda sabırlı olmak gerekir.

İletişim bilgilerinizi bırakın, psikolog randevusu oluşturmak için sizi arayalım

  • Anlayış

Mutlu ilişkinin formülü denildiği zaman anlayış başta gelen kurallardan biridir. Eğer partneriniz bir hata yaptığında ya da tartışma esnasında anlayışlı olamıyorsanız, uzun bir ilişki kuramazsınız.

  • Empati Yapma

Herkesin üzüldüğü, mutlu olduğu ya da olaylara verdiği tepkiler farklıdır. Empati yapmak, yani karşınızdaki kişinin yerine koymak oldukça önemlidir. Birbirinizi anlamak için empati yapmalısınız. Olaylara yalnızca kendi açınızdan bakmanız yanlıştır.

Tüm bu kurallara uyduğunuzu düşünüyor fakat bir türlü ilişkinizde mutluluğu yakalayamıyorsanız ilişki uzmanlarından destek alabilirsiniz. Çift terapi yöntemleriyle ilişkinizi tazeleyebilir ve yenileyebilirsiniz.


Bir önceki yazımız olan İnternet Bağımlılığını Önlemek için Neler Yapılabilir? başlıklı yazımıza göz atabilirsiniz.

İletişim bilgilerinizi bırakın, psikolog randevusu oluşturmak için sizi arayalım

Yorum bırakın

This website uses cookies to improve your web experience.
Konuşmayı Başlat
Randevunu WhatsApp'tan Oluştur
Merhaba,
Merak ettiklerinizi sormak ve online terapi randevusu oluşturmak için WhatsApp'tan konuşma başlatın.