Bağlantıları atla
Cinsellik ile ilgili yanlıs bilgiler

Cinsellik ile İlgili Yanlış Bilgiler

Cinsellik, yaşamını sürdüren her yetişkin insanın hayatında önemli bir yere sahiptir. Cinsellik denildiğinde akla pek çok farklı şey gelebilirken mit de bu düşünceler arasında yer almaktadır. Cinsellik ile ilgili yanlış bilgiler olarak ifade edilen mit ve mitler, aynı zamanda kişinin kulaktan duyma doğru sandığı, gerçeklikle alakası olmayan, abartılı, yanlış ve bilimsel tutarlılığı bulunmayan inanışlar anlamına da gelmektedir. Örneğin; erkeklerde cinsel organın büyüklüğü, ilk cinsel ilişkinin her kadın için ağrılı ve sancılı geçmesi, ilk gecede yaşanan sorunların devamlı tekrarlanacağı ya da sevişmek ile alakalı konuşmanın bütün büyüyü bozduğu gibi inanışlar birer mit olarak gösterilebilmektedir. Bu gibi durumlar insan psikolojisi ile yakından ilgili olurken, bu nedenle pek çok insan cinsel problemler yaşayabilmektedir. Bu gibi durumlarda cinsel terapi ile tedavi önerilmektedir.

Cinsellik ile İlgili Yanlış Bilgiler

Cinsellik ile İlgili Yanlış Bilgiler
Cinsellik ile İlgili Yanlış Bilgiler

Erkeklerde Cinsel Organın Büyüklüğü Önemlidir

Cinsellik ile ilgili yanlış bilgilerden biri erkeklerde cinsel organ büyüklüğünün önemli olmasıdır. İlişkide haz almanın bu durumla herhangi bir alakası bulunmazken, aksine çiftlerin iletişimi, duygusal paylaşım, motivasyon ve bunun gibi çeşitli psikoloji faktörler etkili olabilmektedir.

İletişim bilgilerinizi bırakın, psikolog randevusu oluşturmak için sizi arayalım

Sevişmek ile İlgili Konuşmak Tüm Büyüyü Bozar

Cinselliğin gelişmesine engel olan mitlerden biri de sevişme ile alakalı yapılan konuşmanın büyüyü bozduğuna dair inanıştır. Bu inanış nedeniyle günümüzde birçok cinsellikle ilgi sorunlar ortaya çıkarken, çiftler birbirleri ile sevdikleri ya da sevmedikleri hususları paylaşamamaktadır. Ancak bu inanışın aksine sevişme öncesinde, sonrasında ya da esnasında konuşmak çiftleri yönlendirmeye ve daha keyifli vakit geçirmeye yardımcı olmaktadır.

İlk Cinsel İlişki Kadınlar için Her Zaman Acılıdır

İlk Cinsel İlişki Kadınlar için Her Zaman Acılıdır
İlk Cinsel İlişki Kadınlar için Her Zaman Acılıdır

Cinsel ilişkiyle alakalı bilinen bir diğer yanlış ise ilişkinin her zaman kadın açısından acılı geçeceğidir. Genellikle ilişki öncesinde kadın ilişkiye hazırlandığından ve ıslanma gerçekleştiğinden herhangi bir acı söz konusu değildir. Ancak kadın hazır olmadan yaşanan birleşme acı verebilmektedir.

Cinsel İlişkide Bir Kez Sorun Yaşadım, Bu Tekrarlayacak

Cinsel ilişkide yaşanan bir problem için devamlı aynı şeyin yaşanacağını düşünmek ve karamsar yaklaşmak doğru bir hareket ve inanış değildir. Bir kadın ya da erkek ilişki esnasında çeşitli problemler yaşayabilmektedir. Ancak bu durum, problemlerin yeniden yaşanabileceği anlamına gelmemektedir.

Cinsellikle alakalı yaşanan her türlü problemde sorunun üstesinden gelebilmek için bir psikolog ya da cinsel terapistten destek alabilmek mümkündür. Psikolog ya da terapistler uyguladıkları cinsel terapi yöntemleri ile daha sağlıklı bir ilişkiye yardımcı olabilmektedir.

İletişim bilgilerinizi bırakın, psikolog randevusu oluşturmak için sizi arayalım


Bir önceki yazımız olan Anoreksiya Nedir? Tedavi Edilmezse Ne Olur? başlıklı yazımıza göz atabilirsiniz.

Yorum bırakın

This website uses cookies to improve your web experience.
Konuşmayı Başlat
Randevunu WhatsApp'tan Oluştur
Merhaba,
Merak ettiklerinizi sormak ve online terapi randevusu oluşturmak için WhatsApp'tan konuşma başlatın.