Bağlantıları atla
Kadinlarda asiri cinsel istek

Kadınlarda Aşırı Cinsel İstek

Kadınlar da en az erkekler kadar dönem dönem cinsel sorunlar ile karşı karşıya kalabilmektedir. Hiperseksüalite ya da nemfomanya gibi isimlerle bilinen kadınlarda aşırı cinsel istek de bu sorunlardan biri olarak karşımıza çıkmaktadır.

Psikoloji ile alakalı olan ve günümüzde de pek çok kadında görülebilen kadınlarda aşırı cinsel istek, bir nevi cinsel doyumsuzluk olarak da ifade edilebilmektedir. Bu gibi bir problem yaşayan kadınlar farklı erkeklerle beraber olma arzusu duymakta ve aşırı seksüel istek duyma gibi durumlar yaşayabilmektedir. Kadının hayatını ve ilişkisini ciddi ölçüde etkileyen bu durum, mutlaka tedavi gerektirmektedir.

İletişim bilgilerinizi bırakın, psikolog randevusu oluşturmak için sizi arayalım

Kadınlarda Aşırı Cinsel İstek

Kadınlarda Aşırı Cinsel İstek
Kadınlarda Aşırı Cinsel İstek

Bir tür cinsel işlev bozukluğu olarak tanımlanabilen kadınlarda aşırı cinsel istek, kadının birden fazla erkekle beraber olma arzusu ve aşırı ilişki yaşama isteği olarak ifade edilmektedir. Hiperseksüalite olarak da nitelendirilen bu durum, aynı zamanda psikoseksüel bir bozukluktur. Kadınlarda cinsel doyumsuzluk ya da taşkınlık, hastalık seviyesinde kompülsif cinsel ilişki kurma ihtiyacı, erkeğe doyamama durumudur.

Kadınlarda Aşırı Cinsel İstek Belirtileri ve Nedenler Nelerdir?

Kadınlarda aşırı cinsel istek belirtileri kişiye bağlı olarak değişebilirken, bu gibi bir hastalığa sahip olan kadınlar sosyal baskıları ve hatta yasaları göz ardı ederek bir erkekle değil, birden fazla ya da herhangi bir erkekle birlikte olmayı arzulamaktadır. Bu durum hastalık derecesinde olduğundan kesinlikle tedavi gerektirmektedir.

Öte yandan kadınlarda aşırı cinsel istek nedenleri ise kadının çocukluğunda sevgisiz ve ilgisiz bir ortamda büyümüş olması, psikoloji sorunları, genetik faktörler, iç salgı bezlerinin düzensizliği, organik beyin hastalıkları gibi durumlardır. Ayrıca ilaçlar ve uyuşturucular, hormonal dengesizliklerle ortaya çıkan ruhsal sorunlar ve yaş dönümü yılları da yine bu duruma neden olabilmektedir.

Bir Psikologdan Destek Alabilirsiniz!

Bir Psikologdan Destek Alabilirsiniz!
Bir Psikologdan Destek Alabilirsiniz!

Aşırı cinsel istek problemi yaşayan kadınların kesinlikle bir psikolog ya da cinsel terapistten profesyonel destek alması tavsiye edilmektedir. Bu alanda hastaları için ciddi bir tedavi planı oluşturan psikolog ve terapistler, genellikle psikoterapi yöntemleri uygulamakta ve gerektiğinde ilaç tedavisine de başvurmaktadır.

İletişim bilgilerinizi bırakın, psikolog randevusu oluşturmak için sizi arayalım

Kadınlar için uygulanan terapi yöntemleri uzun vadede oldukça faydalı ve etkili bir tedavi yöntemi olurken, bu gibi durumlarda kadınların yapabileceği en doğru şey bir uzmana müracaat etmek olacaktır.


Bir önceki yazımız olan Anoreksiya Nedir? Tedavi Edilmezse Ne Olur? başlıklı yazımıza göz atabilirsiniz.

Yorum bırakın

  1. aşırı istekten kastımız nedir tam olarak? kadının ne kadar istemesi aşırı kategorisine girer?

    1. Çok aşırı istek yani hergun cinsellik istemesi arzu etmesi hergun tatmin olma istediği bu çok aşırı bir durum bunu dizginlemek en doğrusu.

  2. Dönem dönem yaşadığım bir durum ve oldukça normal olduğunu düşünüyordum, ama son zamanlarda her gün değil neredeyse günde her saat başı canım istemeye başladı ve anlam veremiyorum. Işime de odaklanmayorum. Neden olduğu hakkında bir fikrim yok nasıl bir çözüm bulabilirim, çünkü bu kadar istekli olmak artık beni rahatsiz etmeye başladı.

This website uses cookies to improve your web experience.
Konuşmayı Başlat
Randevunu WhatsApp'tan Oluştur
Merhaba,
Merak ettiklerinizi sormak ve online terapi randevusu oluşturmak için WhatsApp'tan konuşma başlatın.