Bağlantıları atla
Kadinlar neden aldatir

Kadınlar Neden Aldatır?

Günümüzde kadınların aldatması da oldukça sık görülen durumlardan biridir. Bu doğrultuda yapılan araştırmalara göre kadınlar erkeklere kıyasla daha az aldatırken, erkeklerde aldatma cinsellik içerirken, kadınlarda aldatma daha çok duygusal yöndedir. Toplumsal yargıda genellikle erkeklerin aldattığı kanısı mevcutken, kadınların da aldattığı bir gerçektir. Kadınlar neden aldatır sorusu pek çok insan tarafından merak edilmektedir.

Kadınlar Neden Aldatır?

Kadınlar Neden Aldatır?
Kadınlar Neden Aldatır?

“Kadınlar neden aldatır?” sorusunun yanıtı günümüzde birçok insan tarafından merak edilen ve araştırılan konular arasında yer almaktadır. Kadınların aldatmasında birçok farklı neden gösterebilmek mümkün olurken, monoton bir şekilde devam eden heyecanını kaybetmiş evlilikler, eşlerin ilgisizliği, yeni bir aşk arayışı, intikam duygusu, seks arayışı ya da çeşitli psikoloji sorunları kadınların aldatma nedenleri arasında yer almaktadır.

İletişim bilgilerinizi bırakın, psikolog randevusu oluşturmak için sizi arayalım

Kadınlar Neden Aldatır?Büyük bir heyecanla, umutlarla çıkılan evlilik yolculuğunda kadınların aldatması çoğu zaman duygusal açıdan gerçekleşmektedir. Bunun en büyük nedenlerinden biri ise kadının evliliğinde hayal kırıklığına uğramasıdır. Özellikle de heyecanını kaybeden, sıradan bir hale gelen evlilikler ya da eşlerin birbirine karşı olan ilgisizliği, sevgisizliği erkeklerde olduğu gibi kadınlarda da aldatmaya ve dolayısıyla erkeklerin aldatılma durumuna neden olabilmektedir.

Öte yandan kadının daha önce aldatılma durumu yaşaması ve bir intikam duygusuna sahip olması da yine kadınların aldatma nedenleri arasında yer almaktadır. Bu gibi durumlarda kadınlar yaşamış oldukları travma derecesinde psikolojiyi eşlerine de yaşatmayı arzulamakta ve bunun için aldatmaya yönelmektedir.

Evliliklerin Kurtarılabilmesi İçin En Doğru Yöntem Profesyonel Destek Almak!

Evliliklerin Kurtarılabilmesi İçin En Doğru Yöntem Profesyonel Destek Almak!
Evliliklerin Kurtarılabilmesi İçin En Doğru Yöntem Profesyonel Destek Almak!

Zaman ilerledikçe monoton ve keyifsiz bir hale gelen, sevginin bitme noktasına gelen evliliklerde aldatma yerine evliliği kurtarabilmek için yapılabilecek en iyi şey bir psikolog ya da evlilik terapistinden destek almak olacaktır.

Terapistler bu gibi durumlarda danışanlarına evlilik ya da çift terapisi uygulamaktadır. Bu türden terapi yöntemleri çoğu zaman önemli faydalar sağlayabilmekte, çiftlerin eksiklerini, fazlalarını, doğru ve yanlışlarını görebilmesine yardımcı olmaktadır. Bu sayede eşler birbirine karşı sevgi ve saygısını yitirmeden, heyecanı yüksek bir evlilik sürdürebilmekte, kriz anında çözümü kendileri üretebilmektedir. Evliliğin kurtarılabilmesi için de doğru bir çözüm süreci olduğu gibi, sağlıklı bir boşanma süreci için de evlilik terapisi alınması gerekmektedir. Bu şekilde tarafların çatışma yaşamadan evliliğini sonlandırabilmesine de katkı sağlanabilmektedir.

İletişim bilgilerinizi bırakın, psikolog randevusu oluşturmak için sizi arayalım


Bir önceki yazımız olan Erkekler Neden Aldatır? başlıklı yazımıza göz atabilirsiniz.

Yorum bırakın

This website uses cookies to improve your web experience.
Konuşmayı Başlat
Randevunu WhatsApp'tan Oluştur
Merhaba,
Merak ettiklerinizi sormak ve online terapi randevusu oluşturmak için WhatsApp'tan konuşma başlatın.