Bağlantıları atla
liskilerde kadinlarin yarattigi 9 sik hata

İlişkilerde Kadınların Yarattığı 9 Sık Hata!

Günümüz şartlarında sağlıklı bir ilişki yürütmek neredeyse imkansız hale gelmiştir. Özellikle de kadın ya da erkek fark etmeksizin ilişkide yapılan hatalar ilişkiyi çıkmaza sokarken, bu hatalar konusunda kadınlar da en az erkekler kadar başarılı olabilmektedir. İlişkilerde kadınların yarattığı 9 sık hata nedir?

İlişkilerde Kadınların Yarattığı 9 Sık Hata!

 • İlişkilerde Kadınların Yarattığı 9 Sık Hata!
  İlişkilerde Kadınların Yarattığı 9 Sık Hata!

  Anne Rolünü Üstlenmek

Kadınları ilişkilerde yaptığı hatalar konusunda en sık karşılaştığımız sorun ilişkide kadının, partnerinin annesiymiş gibi davranmasıdır. Bu durum her ne kadar kadınlar açısından tamamen sevgi göstergesi ve iyi niyet olurken, bu durum çoğu zaman ilişkilerde ya da evliliklerde ilişkiye zarar verebilmektedir.

İletişim bilgilerinizi bırakın, psikolog randevusu oluşturmak için sizi arayalım

 • Partnerine Yeteri Kadar İlgi Göstermemek

Kadınlar tarafından ilişkide yapılan hatalardan bir diğeri de eşini ya da partnerine yeteri kadar ilgi ve sevgi göstermemesidir. Bu durum ilişkiyi psikoloji anlamında yıpratmakta ve bitmesine neden olmaktadır.

 • Aşırı Kıskançlıklar Yapmak

Aşırı Kıskançlıklar Yapmak
Aşırı Kıskançlıklar Yapmak

Kadınların birçoğu güzel giden ilişkisini aşırı derece sergilediği kıskanç davranışlarla alt üst edebilmektedir. Bu durum da ilişkilerde kadınların yaptığı sorunlar arasında yer almaktadır.

 • Kişisel Hayata Saygı Duymamak

Saygı, sevgiden sonra bir ilişkinin temelini oluşturan en önemli unsurdur. Dolayısıyla kadınların partneri ve onun ile alakalı konularda kişisel saygı duyması da oldukça önemlidir.

 • Bakımsız Olmak

Erkeklerin birçoğu partnerinin güzel görünmesini istemekte ve dış görünüşüne önem vermektedir. Dolayısıyla bir kadının günlük hayatında kişisel bakımına ve dış görünümüne önem vermemesi, ilişkide yapılan yanlışlar olarak gösterilebilmektedir.

İletişim bilgilerinizi bırakın, psikolog randevusu oluşturmak için sizi arayalım

 • Devamlı Olarak Şikayet Etmek

Devamlı olarak şikayet etmek, hiçbir konuda hoşnut olmamak yalnızca erkekleri değil, tüm insanları rahatsız etmekte ve ilişkilere de zarar vermektedir. Dolayısıyla bir kadının ilişkisinde de sık sık şikayet etmesi erkekleri kısa sürede pes ettirebilmektedir.

 • Sorunların Üstünü Örtmek

Sorunların üstünü örtmek yalnızca ikili ilişkilerde değil her türlü ilişkilerde önemli bir problemdir. Üstelik çiftler arasındaki ilişkiler çözülmeden üstü örtüldüğünde, ilerleyen süreçlerde daha ciddi problemlere neden olabilmektedir.

 • Güvenmemek

Güven de yine her türlü ilişkinin temelinde yer alan bir unsurdur. Kadınların ilişkilerde en sık yaptığı hatalardan bir diğeri de karşısındaki kişiye güvenmemektir.

 • Sürekli Kendinde Kusur Aramak

Kadının ilişkisi ile alakalı psikoloji olarak devamlı kendinde bir kusur araması da ilişkisini olumsuz yönde etkileyen durumlardan biridir.

İletişim bilgilerinizi bırakın, psikolog randevusu oluşturmak için sizi arayalım

Kadınlar daha sağlıklı ve mutlu bir ilişki sürdürebilmek için bu tür hatalardan uzak durmalıdır. Bunun ile beraber ilişkilerde yaşanan sorunlar için bir psikologdan destek alınabilmekte, uzmanlar tarafından uygulanan terapi yöntemleri ile sorunları üstesinden gelinebilmektedir.


Bir önceki yazımız olan Bulimia Hastalığı: Tedavi Edilmezse Ne Olur? başlıklı yazımıza göz atabilirsiniz.

Yorum bırakın

This website uses cookies to improve your web experience.
Konuşmayı Başlat
Randevunu WhatsApp'tan Oluştur
Merhaba,
Merak ettiklerinizi sormak ve online terapi randevusu oluşturmak için WhatsApp'tan konuşma başlatın.