Bağlantıları atla
Erkekler neden aldatir

Erkekler Neden Aldatır?

Günümüzde evlilikleri, ikili ilişkileri en çok yıpratan durumlardan biri de aldatma olarak bilinmektedir. Pek çok evlilik ve ilişki erkeklerin aldatması ile sarsılırken, kadının yaşamış olduğu bu travma ve oluşan güven problemi ilişkilerin bitme noktasına gelmesi için birer neden olarak gösterilmektedir. Erkekler neden aldatır sorusu ise hemen hemen her kadın tarafından merak edilmektedir.

Erkekler Neden Aldatır?

Erkekler Neden Aldatır?
Erkekler Neden Aldatır?

“Erkekler neden aldatır?” sorusu erkeklere yöneltildiğinde alınan cevap tek bir kadınla ömrün geçmeyeceği yönünde olmaktadır. Fakat bu durumun en önemli nedenlerinden biri evliliğin monoton bir hale gelmesi ve eş ile yaşanan iletişim kopuklukları olarak gösterilebilmektedir. Alışkanlıklar ilişkileri büyük ölçüde olumsuz olarak etkilerken, evlilik ya da uzun süreli ilişkiler de bir zaman sonrasında alışkanlık halini alabilmektedir.

İletişim bilgilerinizi bırakın, psikolog randevusu oluşturmak için sizi arayalım

Evliliğin alışkanlık halini almaması ve psikoloji olarak çiftleri yıpratmaması için farklı ve heyecanlı bir hale getirilmesi gerekmektedir. Çiftler evliliğini ya da ilişkisini daha renkli ve eğlenceli bir hale getirdiğinde alışkanlık riskinden de kurtulmuş olacaktır. Evlilikte yaşama uygun hareket etmenin önemi oldukça büyük olurken, beyne yalnızca zevk alanları öğretildiğinde o alanların olmaması halinde farklı zevk arayışları içerisine girebilmektedir. Bu durumda erkeklerin aldatması ve kadınların aldatılma durumu ile karşılaşması durumu da kaçınılmaz bir hal almaktadır.

Erkekler Bazen Macera için de Aldatır

Erkekler Bazen Macera için de Aldatır
Erkekler Bazen Macera için de Aldatır

Erkeklerde aldatma ve kadınların aldatılma durumu yalnızca evliliğin monotonlaşması, eşlerde iletişim sorunlarının ortaya çıkmasından kaynaklı olmayabilir. Erkekler bazen sırf macera olsun diye de aldatabilmektedir. Özellikle de iyi giden ve herhangi bir sorun yaşanmayan ilişkilerde de aldatma durumu macera olarak kendisini gösterebilmektedir. Erkekler bu nedenle aldattıklarında psikoloji olarak ciddi bir suçluluk ve pişmanlık hissedebilmektedir.

Herhangi bir aldatma durumu söz konusu olduğunda, çiftlerin mutlaka bir psikolog ya da terapistten destek alması önerilmektedir. Özellikle de evliliğini sürdürmek isteyen çiftler için oldukça önemli bir husus olan profesyonel destek, yaşanan güven kaybı gibi durumlarda oldukça faydalı olacaktır.

Öte yandan evliliğini sonlandırmak isteyen çiftler için de alınan terapi seanslarının faydaları oldukça büyüktür. Uygulanan bu yöntemler sayesinde çiftler yaşadıkları sorunun üstesinden nasıl gelebileceğini öğrenebildiği gibi, sağlıklı bir boşanma ya da ayrılık süreci için de destek alabilmektedir.

İletişim bilgilerinizi bırakın, psikolog randevusu oluşturmak için sizi arayalım


Bir önceki yazımız olan Anoreksiya Nedir? Tedavi Edilmezse Ne Olur? başlıklı yazımıza göz atabilirsiniz.

Yorum bırakın

This website uses cookies to improve your web experience.
Konuşmayı Başlat
Randevunu WhatsApp'tan Oluştur
Merhaba,
Merak ettiklerinizi sormak ve online terapi randevusu oluşturmak için WhatsApp'tan konuşma başlatın.