Bağlantıları atla
s gorusmesinde iyi bir izlenim nasil birakilir

İş Görüşmesinde İyi Bir İzlenim Nasıl Bırakılır?

Çalışma hayatına yeni atılacak olan bireyler için en önemli konulardan biri de iş görüşmesinde ilk izlenimdir. İlk izlenim iş görüşmelerinde oldukça önemli bir husus olurken, iş verenler tarafından edinilen bir hayli hızlı, kararlı ve değiştirilebilmesi pek de mümkün olmayan bir durumdur. Genellikle ilk izlenim için 31 ila 100 milisaniyenin yeterli olduğu düşünülmekte ve dolayısıyla etkili bir mülakat için adayların bu süreyi olabildiğince iyi ve verimli geçirmesi gerekmektedir.

İş Görüşmesi Öncesi Rahatlayın

İş Görüşmesi Öncesi Rahatlayın
İş Görüşmesi Öncesi Rahatlayın

İlk iş görüşmesi bireyin gerek hayallerini süsleyen iş için olsun gerekse ilk işi, görüşmenin seyrini ve hatta işe alınıp alınmayacağını dahi etkileyen bir durumdur. Bu nedenle görüşmenin iyi geçmesi için yapılabilecek pek çok şey bulunmaktadır. Bunlardan biri de adayın görüşmeden önce rahatlaması, rahat bir nefes almasıdır.

İletişim bilgilerinizi bırakın, psikolog randevusu oluşturmak için sizi arayalım

Adayın konuşmalarının daha rahat ve anlaşılır olması, beden dilini kontrol edebiliyor olması da yine bireyin psikoloji olarak rahat olmasına bağlıdır.

Görüşmenin Güzel Geçmesi için Denemeler Yapın

Görüşmenin iyi geçmesi için önceden denemeler yapmak da adaylara görüşme esnasında fayda sağlayacaktır. Bu sayede heyecanını yenebilme imkanı elde edecek olan adaylar, mülakatta iyi izlenim bırakmak için ayrıca nasıl bir konuşma yapması gerektiğinin provasını da yapabilmektedir.

Provalar esnasında adayların genel olarak ilk izlemine katkı sağlayacak konulara dikkat etmesi de önemlidir. Bu türden denemeler sayesinde iş görüşmesine önceden profesyonel bir şekilde hazırlanabilmek mümkün olacaktır.

İş Görüşmesinde İyi Bir İzlenim Bırakmak için Yapmanız Gerekenler!

İyi Bir İzlenim Bırakmak için Yapmanız Gerekenler!
İyi Bir İzlenim Bırakmak için Yapmanız Gerekenler!

Görüşmede iyi bir izlenim bırakabilmek için dikkat edilmesi gereken birçok konu bulunmaktadır. Pozitif bir ruh haline sahip olmak, vücut dilini pozitif ve etkili bir şekilde kullanmak gibi konular ilk iş görüşmesinde işverenler tarafından en çok dikkat edilen konular arasında yer almaktadır. Bu nedenle de adayların en az dış görünüşü kadar gülümsemesine, ilgili ve pozitif yaklaşım sergilemesine dikkat etmesi gerekmektedir.

İletişim bilgilerinizi bırakın, psikolog randevusu oluşturmak için sizi arayalım

Adaylar istedikleri iş için iyi bir izlenim yolları hakkında bilgi alabilmek adına bir psikologdan da yardım alabilmektedir. Böylelikle en etkili yollar hakkında bilgi sahibi olabilmekte ve iş görüşmesinin olabildiğince iyi geçmesini sağlayabilmektedir.


Bir önceki yazımız olan Şizoid Kişilik Bozukluğu Olan Kişilere Nasıl Davranılmalı? başlıklı yazımıza göz atabilirsiniz.

Yorum bırakın

This website uses cookies to improve your web experience.
Konuşmayı Başlat
Randevunu WhatsApp'tan Oluştur
Merhaba,
Merak ettiklerinizi sormak ve online terapi randevusu oluşturmak için WhatsApp'tan konuşma başlatın.