Bağlantıları atla
Erkeklerde asiri cinsel istek

Erkeklerde Aşırı Cinsel İstek

Hiperseksüalite olarak isimlendirilen erkeklerde aşırı cinsel istek, bir tür cinsel işlev bozukluğu olarak karşımıza çıkmaktadır. Günümüzde erkeklerde sıklıkla görülen cinsel sorunlardan hiperseksüalite, bireyin yaşamını da olumsuz yönde etkilemekte ve bir tedavi gerektirmektedir.

Erkeklerde Aşırı Cinsel İstek

Erkeklerde aşırı cinsel istek bireyin yaşamında problem oluşturacak düzeyde olan, sosyal ve tıbbi sorunlara yol açan tekrar edici cinsel davranış, fantezi ve cinsel etkinliklerde bulunma dürtüsü olarak tanımlanmaktadır. Bu gibi bir psikoloji ya da cinsel sorunla karşı karşıya kalan bireylerde cinsel arzu kontrolden çıkmakta, sosyal, psikolojik, fiziksel ve adli problemlere neden olabilmektedir.

İletişim bilgilerinizi bırakın, psikolog randevusu oluşturmak için sizi arayalım

Erkeklerde aşırı cinsel istek hastalığında her türlü eşli ve eşsiz cinsel aktivite söz konusu olmaktadır. Çeşitli nedenlere bağlı olarak gelişen bu hastalığın mutlaka tedavi ile kontrol altına alınması gerekmektedir.

Erkeklerde Aşırı Cinsel İstek Nedenleri ve Belirtileri

Erkeklerde aşırı cinsel istek nedenleri genellikle kişiye göre değişiklik göstermektedir. Örneğin; çiftler arasında yaşanan cinsel uyumsuzluk, tiroid bezleri ya da böbrek üstü bezlerinin gereğinden fazla çalışması, hormonal bozukluklardan dolayı biriken androjenin cinsel isteği artırması, tüberkloz hastalığı, çeşitli beyin hastalıkları, alkol ve madde kullanımı ve çeşitli psikoloji sorunları bu duruma neden alabilmektedir.

Aşırı cinsel istek belirtileri ise çeşitli şekillerde kendisini gösterebilmektedir. Günlük hayatı dahi olumsuz olarak etkileyebilen bu durum, pek çok erkeğin erotik oyuncak ve eşyalara yönelmesi, fırsat bulunan her an cinsel ilişkiye girme arzusu ve çabası, pornografik filmeler ve bu gibi belirtilerle anlaşılabilmektedir.

Bir Psikologdan Destek Alabilirsiniz!

Erkeklerde aşırı cinsel istek hastalığı tedavi edilmesi gereken bu hastalıktır. Aksi takdirde bireyin yaşamı alt üst olabilmekte ve hayatının her alanında çeşitli sorunlar yaşayabilmektedir.

İletişim bilgilerinizi bırakın, psikolog randevusu oluşturmak için sizi arayalım

Günümüzde birçok psikolog ya da terapist, erkeklerde aşırı cinsel istek sorununun üstesinden gelebilmek adına önemli bir fayda ve destek sağlayabilmektedir. Özellikle de uygulanan çeşitli cinsel terapi yöntemleri sayesinde bu cinsel işlev bozukluğunun üstesinden gelmeye yardımcı olan psikolog ve terapistler, bireylerin gerek günlük yaşamında gerekse cinsel hayatında daha sağlıklı ve mutlu olmasını sağlayabilmektedir. Dolayısıyla bu tür sorunlarla karşı karşıya olan her hastanın mutlaka bir uzmandan destek alması tavsiye edilmektedir.


Bir önceki yazımız olan Şizoid Kişilik Bozukluğu Olan Kişilere Nasıl Davranılmalı? başlıklı yazımıza göz atabilirsiniz.

Yorum bırakın

This website uses cookies to improve your web experience.
Konuşmayı Başlat
Randevunu WhatsApp'tan Oluştur
Merhaba,
Merak ettiklerinizi sormak ve online terapi randevusu oluşturmak için WhatsApp'tan konuşma başlatın.