Bağlantıları atla
Erkeklerdeki erken bosalma kadinlari etkiler mi

Erkeklerdeki Erken Boşalma Kadınları Etkiler mi?

Günümüzde pek çok kadın ve erkek cinsellikle alakalı çeşitli problemler yaşayabilmektedir. Erkeklerin en sık karşılaşmış olduğu problemlerden biri ise erken boşalma olarak bilinmektedir. Pek çok erkeğin dönem dönem yaşamış olduğu bu cinsel sorun çoğu zaman psikoloji ile yakından ilişkili olurken, bazen farklı nedenlerden de kaynaklanabilmektedir. Erken boşalma genellikle erkek açısından bir utanç durumu olarak nitelendirilirken, aynı zamanda erkeğin aşağılanma kaygısını da ortaya çıkarabilmektedir. Dolayısıyla beraberine çeşitli sorunları da getirdiğinden bir psikologdan destek alınması tavsiye edilmektedir.

Erkeklerde Erken Boşalmanın Kadın Üzerindeki Etkileri

Erkeklerde erken boşalma, sıklıkla rastlanan cinsel problemlerden biridir. Boşalmanın istemsiz ve kontrolsüz olarak gerçekleştiği bu sorunda ilişkinin ön sevişme aşaması da dahil olmak üzere uyaranların etkisiyle kontrolsüz olarak boşalma meydana gelmektedir. Bu gibi bir sorun ile karşı karşıya kalan erkeklerde cinsel açıdan güvensizlik, eşini mutlu edememe hissi, performans kaygısı, yeni bir birleşmeden kaçınma ve bunun gibi durumlar da görülebilmektedir. Dolayısıyla insan psikolojisini büyük ölçüde etkilediğinden tedavi gerektirebilmektedir.

İletişim bilgilerinizi bırakın, psikolog randevusu oluşturmak için sizi arayalım

Erkekler erken boşalma aynı zamanda kadınları da etkileyen önemli bir faktördür. Erken boşalma problemi yaşayan erkekler ön sevişme aşamasından kaçınmayı isterken, bu durum kadına hem psikolojik hem de fizyolojik açıdan rahatsızlık vermektedir. Üstelik tam anlamıyla bir ıslanma gerçekleşmeyeceğinden kadının ağrılı ve sancılı bir birleşme yaşamasına da neden olabilmektedir. Erkeğin yaşamış olduğu bu problem kadınlar da pek çok olumsuz etki oluştururken, erkeklerin mutlaka bir uzmana danışması ve cinsel terapi görmesi önerilmektedir.

Bir Psikologdan Yardım Alabilirsiniz!

Erkeklerin karşı karşıya kalmış olduğu erken boşalma sorunu tedavi ile üstesinden gelinebilecek bir sorundur. Günümüzde pek çok psikolog ve terapist bu alanda danışanlarına destek olurken, uyguladıkları cinsel terapi yöntemleri ile daha sağlıklı bir ilişki kurulmasına yardımcı olabilmektedir.

Cinsel terapi, bu alanda kişilerin her türlü sorunlarını aşmalarını sağlayan en etkili tedavi yöntemlerinden biridir. Özellikle de psikoloji ile alakalı sorunlar konusunda kısa sürede etkisini gösterebilen cinsel terapi, eşlerin beraber katılım sağladığında daha faydalı olabilmektedir. Üstelik bu durum tedavi sürecini olumlu yönde etkilediğinden daha kısa sürede çözüm elde edilebilmektedir.


Bir önceki yazımız olan Anoreksiya Nedir? Tedavi Edilmezse Ne Olur? başlıklı yazımıza göz atabilirsiniz.

İletişim bilgilerinizi bırakın, psikolog randevusu oluşturmak için sizi arayalım

Yorum bırakın

This website uses cookies to improve your web experience.
Konuşmayı Başlat
Randevunu WhatsApp'tan Oluştur
Merhaba,
Merak ettiklerinizi sormak ve online terapi randevusu oluşturmak için WhatsApp'tan konuşma başlatın.